Dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z uczniami klasy II b uczyły się umiejętności programowania. W programowaniu liczy się przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemu. Drugoklasiści w ramach integracji międzyklasowej pokazywali poprzez zabawę swoim młodszym kolegom jak zakodować, a później zbudować wieżę z kubków.

programisci 01

GALERIA

Dzieci wspólnie układały ciekawe prace na macie do kodowania. Uczniowie klasy drugiej zaprezentowali jak potrafią rozwiązać zadania przy użyciu monitora interaktywnego, a także tworzyły prace odkodowując symbole, jak również za pomocą symboli zapisywali wykonywane czynności. Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze, a drugoklasiści pokazali jak potrafią wspaniale opiekować się młodszymi kolegami, jednocześnie ucząc ich nowej umiejętności programowania.

 

 

 dopalacze            logo Sanepid        gra  
 top image bhp logo pro-swim fotograficzny1  
 dopalacze

 

dzieci

 

 

 

      soswstrona  
SP w Czernichowie