Życie i zdrowie ludzkie są bezcenne, dlatego każdy z nas powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach zagrożenia. Dnia 24 maja 2019 r. zorganizowano dla uczniów  klas III – VIII Szkoły Podstawowej w Czernichowie  warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził Maciej Figuła – przedstawiciel  Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernichowie, a zarazem były uczeń naszej szkoły.   Uczył dzieci i młodzież bezpiecznego udzielania pierwszej pomocy, układania do pozycji bocznej, postępowania z poszkodowanymi z różnymi urazami, resuscytacji krążeniowo oddechowej, a także użycia defibrylatora. Uczestnicy zajęć mieli szansę poznać zasady postępowania po wypadku oraz używania środków służących do udzielania pierwszej pomocy.

 Przypomniał o zbliżających się wakacjach i zasadach bezpieczeństwa w czasie wypoczynku w górach i nad morzem.

Bardzo dziękujemy Maćkowi za bezcenny czas poświęcony na zajęcia z młodszymi kolegami i koleżankami. Miło nam było gościć taką osobę, co ratuje innych, narażając niekiedy własne życie.

Miejmy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności nie pójdą na marne.

 

pomoc40 085523

Galeria

 dopalacze            logo Sanepid        gra  
 top image bhp logo pro-swim fotograficzny1  
 dopalacze

 

dzieci

 

 

 

      soswstrona  
SP w Czernichowie