21 maja br. uczniowie klas 0 i 1a uczestniczyli w spotkaniu z p. Justyną Bednarek, autorką wielu książek dla dzieci. Pisarka opowiadała dzieciom o procesie powstawania książki, skąd bierze pomysły i inspiracje do napisania utworu oraz ile osób musi nad nią pracować aby trafiła do rąk czytelnika. Uczniowie dowiedzieli się m. in. kim jest wydawca, redaktor, ilustrator, korektor czy topograf. Pani Justyna przeczytała fragmenty książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpet”, które wyruszyły w świat przeżywając niesamowite przygody. Aby rozbudzić dziecięcą wyobraźnię autorka posłużyła się rekwizytami bohaterów książki w postaci kolorowych skarpet. Pani Justyna ciekawie opowiadała o swoich innych książkach , zachęcała do czytania i uczestniczenia w literackich przygodach.

Dziękujemy Pani Dyrektor Samorządowego Przedszkola oraz Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie za zaproszenie i zorganizowanie spotkania autorskiego z p. Justyną Bednarek.

pisarka

Galeria

 dopalacze            logo Sanepid        gra  
 top image bhp logo pro-swim fotograficzny1  
 dopalacze

 

dzieci

 

 

 

      soswstrona  
SP w Czernichowie