Sukcesy biegowe uczniów Szkoły Podstawowej z Czernichowa

25 kwietnia w Parku Miejskim im. J. Piłsudskiego w Skawinie, jak co roku, odbyła się kolejna edycja Powiatowych Drużynowych Biegów Przełajowych. Biegi są organizowane pod egidą Szkolnego Związku Sportowego, w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolne. W tym roku zawody przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: 2008 i młodsi, 2007 – 2006 oraz 2005 – 2003, oddzielnie chłopcy i dziewczęta. W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy musieli pokonać dystans: 800 metrów, 1000 metrów lub 1500 metrów, a do klasyfikacji końcowej liczono miejsca poszczególnych zawodników. W malowniczych okolicznościach przyrody, w starorzeczu rzeki Skawinki rywalizowali mistrzowie gmin z całego powiatu ziemskiego krakowskiego. Szkoła w Czernichowie łącznie wystawiła 6 ekip. Naszym zawodnikom poszło śpiewająco.

Trzy nasze drużyny zajęły pierwsze miejsca, a pozostałe uplasowały się na miejscu drugim, trzecim i czwartym. Dodatkowo nasi uczniowie odnieśli również sukcesy indywidualne. Anna Dejwor zajęła miejsce II, Agnieszka Stańko miejsce III, a Marcin Kowal miejsce II. Wartościowe wyniki uzyskali też w najmłodszej kategorii chłopców Wojciech Rakoczy (4. miejsce) i Michał Madej (5. miejsce). Drużyny mistrzowskie zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 15 maja w Nowym Targu. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszy sukcesów biegowych.

Szczegółowe wyniki zawodników z Czernichowa:

Kategoria 2008 i młodsi

dziewczęta:

I miejsce – SP Czernichów (Pola Bałuszek, Wiktoria Bigaj, Adrianna Cieślak, Magdalena Orlik, Joanna Strzemecka, Oliwia Wiecheć, Dominika Lis). Drużyna wywalczyła awans do województwa.

III miejsce– SP Czernichów (Wojciech Rakoczy, Adam Halip, Michał Madej, Rafał

Zajgier, Kamil Samek, Łukasz Kmieć).

Kategoria 2007 – 2006

dziewczęta:

II miejsce – SP Czernichów (Emilia Samek, Julia Bigaj, Julia Dzierwa, Aleksandra Fajto, Aleksandra Figuła, Aleksandra Zabiegaj, Magdalena Sroka).

chłopcy:

IV miejsce – SP Czernichów (Maciej Żak, Dominik Cyganik, Grzegorz Król, Kacper Palonek, Krzysztof Skoczylas).

Kategoria 2005 – 2003

I miejsce – SP Czernichów (Agnieszka Stańko, Anna Dejwor, Amelia Łukowska,

Malwina Odrzywołek, Dorota Odrzywołek, Gabriela Smółka). Drużyna awansowała do województwa.

chłopcy:

I miejsce – SP Czernichów (Marcin Kowal, Maciej Dzierwa, Bartłomiej Heksel, Hubert Jachymczyk, Mateusz Jurkowski, Kacper Zembol). Drużyna awansowała do województwa.

dopalacze            logo Sanepid        gra
 top image bhp logo pro-swim fotograficzny1