Sukcesy biegowe uczniów Szkoły Podstawowej z Czernichowa

25 kwietnia w Parku Miejskim im. J. Piłsudskiego w Skawinie, jak co roku, odbyła się kolejna edycja Powiatowych Drużynowych Biegów Przełajowych. Biegi są organizowane pod egidą Szkolnego Związku Sportowego, w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolne. W tym roku zawody przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: 2008 i młodsi, 2007 – 2006 oraz 2005 – 2003, oddzielnie chłopcy i dziewczęta.

 

Resized 20190428 180805 m

W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy musieli pokonać dystans: 800 metrów, 1000 metrów lub 1500 metrów, a do klasyfikacji końcowej liczono miejsca poszczególnych zawodników. W malowniczych okolicznościach przyrody, w starorzeczu rzeki Skawinki rywalizowali mistrzowie gmin z całego powiatu ziemskiego krakowskiego. Szkoła w Czernichowie łącznie wystawiła 6 ekip. Naszym zawodnikom poszło śpiewająco.

Trzy nasze drużyny zajęły pierwsze miejsca, a pozostałe uplasowały się na miejscu drugim, trzecim i czwartym. Dodatkowo nasi uczniowie odnieśli również sukcesy indywidualne. Anna Dejwor zajęła miejsce II, Agnieszka Stańko miejsce III, a Marcin Kowal miejsce II. Wartościowe wyniki uzyskali też w najmłodszej kategorii chłopców Wojciech Rakoczy (4. miejsce) i Michał Madej (5. miejsce). Drużyny mistrzowskie zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 15 maja w Nowym Targu. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszy sukcesów biegowych.

Szczegółowe wyniki zawodników z Czernichowa:

Kategoria 2008 i młodsi

dziewczęta:

I miejsce – SP Czernichów (Pola Bałuszek, Wiktoria Bigaj, Adrianna Cieślak, Magdalena Orlik, Joanna Strzemecka, Oliwia Wiecheć, Dominika Lis). Drużyna wywalczyła awans do województwa.

chłopcy:

III miejsce– SP Czernichów (Wojciech Rakoczy, Adam Halip, Michał Madej, Rafał

Zajgier, Kamil Samek, Łukasz Kmieć).

Kategoria 2007 – 2006

dziewczęta

II miejsce – SP Czernichów (Emilia Samek, Julia Bigaj, Julia Dzierwa, Aleksandra Fajto, Aleksandra Figuła, Aleksandra Zabiegaj, Magdalena Sroka).

chłopcy:

IV miejsce – SP Czernichów (Maciej Żak, Dominik Cyganik, Grzegorz Król, Kacper Palonek, Krzysztof Skoczylas).

Kategoria 2005 – 2003

dziewczęta:

I miejsce – SP Czernichów (Agnieszka Stańko, Anna Dejwor, Amelia Łukowska,

Malwina Odrzywołek, Dorota Odrzywołek, Gabriela Smółka). Drużyna awansowała do województwa.

chłopcy:

I miejsce – SP Czernichów (Marcin Kowal, Maciej Dzierwa, Bartłomiej Heksel, Hubert Jachymczyk, Mateusz Jurkowski, Kacper Zembol). Drużyna awansowała do województwa.

:

Resized 20190425 111617
Resized 20190425 111349
Resized 20190425 115633

 dopalacze            logo Sanepid        gra  
 top image bhp logo pro-swim fotograficzny1  
 dopalacze

 

dzieci

 

 

 

      soswstrona  
SP w Czernichowie