W ramach Cyklu Edukacyjnego „Poznajemy zawody” 28 lutego br. odbyło się spotkanie przedszkolaków ze szkolną  pielęgniarką  p. Marią Buraczewską. Wizyta dotyczyła  tematu  „Jak dbać o zdrowie”. Miała również na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przybliżenie uczniom zawodu pielęgniarki.

Pani pielęgniarka przygotowała i przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się jak należy się odżywiać, aby być zdrowym oraz jakie znaczenie dla nas ma ruch i uprawianie sportu. Podczas rozmowy z dziećmi zwróciła szczególną uwagę na szkodliwość nadmiernego i częstego spożywania słodyczy, chipsów. Zachęcała natomiast do spożywania smacznych, zdrowych owoców i warzyw. Pani Maria wyjaśniła też, jak ważne jest przestrzeganie higieny osobistej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania. Spotkanie odbyło się w ciepłej i przyjemnej atmosferze.

zdjecie z pielegniarka

Od lutego 2019 w małej szkole utworzona została pracownia komputerowa. 15 w pełni sprawnych laptopów, wraz z kompletem monitorów i niezbędnych akcesoriów przekazała nieodpłatnie firma Motorola Solutions Systems Polska sp. z o.o. Niezbędne oprogramowanie zapewniła firma HP Polska. Przygotowanie pomieszczenia pod pracownię w zakresie doboru i montażu wyposażenia oraz instalacji oprogramowania było możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli i ich rodzin oraz innych pracowników szkoły. Nowa sala znacznie poprawi jakość i komfort nauki informatyki najmłodszym uczniom naszej szkoły.

pracownia komputerowa 3

10 marca br. roku w naszej szkole odbyły się wielkanocne warsztaty ceramiczne, podczas których uczniowie z klas 0 – 3 samodzielnie lepili z gliny wielkanocnego baranka z dzwoneczkiem. Praca w glinie pozwoliła dzieciom doskonalić swoje umiejętności manualne, dostarczyła świetnej zabawy a ciepła atmosfera sprawiła, że pozostaną na długo w naszej pamięci.

kino

W środę 3 lutego uczniowie z klas 0 – 3 byli w Kinie Kijów na przedstawieniu pt „Czerwony Kapturek”. Spektakl spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci, wywołał wiele pozytywnych emocji dzięki pięknej scenografii, humorystycznym dialogom, scenkom, ciekawym tańcom i wesołej muzyce oraz fantastycznej grze aktorskiej, w szczególności dwóch Wiewiórek, Muchomora oraz Wilka.