W ramach Cyklu Edukacyjnego „Poznajemy zawody” 28 lutego br. odbyło się spotkanie przedszkolaków ze szkolną  pielęgniarką  p. Marią Buraczewską. Wizyta dotyczyła  tematu  „Jak dbać o zdrowie”. Miała również na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przybliżenie uczniom zawodu pielęgniarki.

Pani pielęgniarka przygotowała i przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się jak należy się odżywiać, aby być zdrowym oraz jakie znaczenie dla nas ma ruch i uprawianie sportu. Podczas rozmowy z dziećmi zwróciła szczególną uwagę na szkodliwość nadmiernego i częstego spożywania słodyczy, chipsów. Zachęcała natomiast do spożywania smacznych, zdrowych owoców i warzyw. Pani Maria wyjaśniła też, jak ważne jest przestrzeganie higieny osobistej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania. Spotkanie odbyło się w ciepłej i przyjemnej atmosferze.

zdjecie z pielegniarka

SP w Czernichowie