Świetlicowa Gromada wraz z uczniami klas 0-3 dnia 21.03.2019 pożegnała zimę, a powitała nową porę roku. Przybyła Pani Wiosna wysłała do dzieci list, a w nich serdeczne, wiosenne pozdrowienia.

LIST OD PANI WIOSNY.

KOCHANE DZIECI!

Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAWITAŁAM DZISIAJ DO CZERNICHOWA. CIESZĘ SIĘ, ŻE  KOLOROWO  I WIOSENNIE UBRALIŚCIE SIĘ NA SPOTKANIE ZE MNĄ.  DZIĘKUJĘ  ZA WYKONANE PORTRETY. CIESZĘ SIĘ, ŻE ODPOWIADALIŚCIE NA WIOSENNE ZAGADKI I ŻEGNALIŚCIE ZIMĘ OKRZYKAMI, A WITALI MNIE ZABAWĄ, KTÓRĄ DLA WAS PRZYGOTOWAŁAM. ZOSTAŃCIE W DOBRYCH NASTROJACH. SERDECZNIE POZDRAWIAM.  ŻYCZĘ WESOŁEJ I BEZPIECZNEJ ZABAWY W WIOSENNE DNI.

wiosna 01

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Czernichowie po raz kolejny bierze udział w konkursie pt. „Odblaskowa Szkoła”, który organizują: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Na świetlicy w ramach akcji „Odblaskowa szkoła 2018” przeprowadzono konkurs plastyczno – techniczny pt. „Samochód przyszłości”. Prace wykonano głównie z rolek po papierze, z wykorzystaniem materiałów kreatywnych: ruchome oczka, pompony, druciki kreatywne, zakrętki, rurki, itp. Samochody okazały się bardzo ciekawe. Każde dziecko w nagrodę otrzymało kolorowy odblask, który mogło przypiąć sobie do plecaka. Konkurs wśród Świetlików cieszył się dużym zainteresowaniem, wykazał ich kreatywność i pomysłowość.

SL554236m

„ODBLASKOWE PASOWANIE NA ŚWIETLIKA”

5 października 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się „Odblaskowe Pasowanie na Świetlika” czyli uroczyste przyjęcie uczniów do „Świetlikowej Gromady”. Dzieci ubrane w  kamizelki odblaskowe wykonywały zadania związane z  bezpieczeństwem na drodze i obowiązkiem noszenia odblasków. Pierwszym zadaniem było przejście dla pieszych.

Breloczek odblaskow