Na świetlicy w ramach akcji „Odblaskowa szkoła 2018” przeprowadzono konkurs plastyczno – techniczny pt. „Samochód przyszłości”. Prace wykonano głównie z rolek po papierze, z wykorzystaniem materiałów kreatywnych: ruchome oczka, pompony, druciki kreatywne, zakrętki, rurki, itp. Samochody okazały się bardzo ciekawe. Każde dziecko w nagrodę otrzymało kolorowy odblask, który mogło przypiąć sobie do plecaka. Konkurs wśród Świetlików cieszył się dużym zainteresowaniem, wykazał ich kreatywność i pomysłowość.

SL554236m

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Czernichowie po raz kolejny bierze udział w konkursie pt. „Odblaskowa Szkoła”, który organizują: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej w Czernichowie aktywnie włączyły się do akcji „Odblaskowa Szkoła”. Przygotowały wiele prac na konkurs plastyczny „Bezpieczna rodzina na drodze”, który ogłoszony został w naszej szkole w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”. Na gazetce świetlicowej można było podziwiać wystawę prac konkursowych uczniów z kl.0-3 i 4-6 szkoły podstawowej.

Na zajęciach edukacyjnych dzieci odgadywały zagadki o ruchu drogowym oraz rozwiązywały krzyżówkę. Świetliki oglądały film edukacyjny pt.„Bezpieczna droga do szkoły”.Wiele radości przyniosło dzieciom odszukiwanie odblasku
w tunelu animacyjnym.
Na zajęciach technicznych dzieci wykonywały znaki drogowe z rurki, plasteliny i papieru.
Na zakończenie zagraliśmy w grę podłogową „Znaki” w celu utrwalenia wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze jak
i znaków drogowych.

„ODBLASKOWE PASOWANIE NA ŚWIETLIKA”

5 października 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się „Odblaskowe Pasowanie na Świetlika” czyli uroczyste przyjęcie uczniów do „Świetlikowej Gromady”. Dzieci ubrane w  kamizelki odblaskowe wykonywały zadania związane z  bezpieczeństwem na drodze i obowiązkiem noszenia odblasków. Pierwszym zadaniem było przejście dla pieszych.

Breloczek odblaskow

„Bezpieczeństwo w czasie wakacji”.

W dniu 17 czerwca odbył się Bieg Świetlika organizowany już corocznie na podsumowanie pracy świetlicy. Dzięki gościnności księdza proboszcza impreza odbyła się w ogrodzie przy kościele, a nauczycielkom świetlicy w jej przeprowadzeniu pomagały uczennice z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum.

Dzieci miały za zadanie wykonać zadania sprawnościowe, a także odpowiedzieć na pytania teoretyczne związane z bezpieczeństwem podczas wypoczynku letniego.