„ODBLASKOWE PASOWANIE NA ŚWIETLIKA”

5 października 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się „Odblaskowe Pasowanie na Świetlika” czyli uroczyste przyjęcie uczniów do „Świetlikowej Gromady”. Dzieci ubrane w  kamizelki odblaskowe wykonywały zadania związane z  bezpieczeństwem na drodze i obowiązkiem noszenia odblasków. Pierwszym zadaniem było przejście dla pieszych.

Breloczek odblaskow

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej w Czernichowie aktywnie włączyły się do akcji „Odblaskowa Szkoła”. Przygotowały wiele prac na konkurs plastyczny „Bezpieczna rodzina na drodze”, który ogłoszony został w naszej szkole w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”. Na gazetce świetlicowej można było podziwiać wystawę prac konkursowych uczniów z kl.0-3 i 4-6 szkoły podstawowej.

Na zajęciach edukacyjnych dzieci odgadywały zagadki o ruchu drogowym oraz rozwiązywały krzyżówkę. Świetliki oglądały film edukacyjny pt.„Bezpieczna droga do szkoły”.Wiele radości przyniosło dzieciom odszukiwanie odblasku
w tunelu animacyjnym.
Na zajęciach technicznych dzieci wykonywały znaki drogowe z rurki, plasteliny i papieru.
Na zakończenie zagraliśmy w grę podłogową „Znaki” w celu utrwalenia wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze jak
i znaków drogowych.

Tematem wiodącym tegorocznych obchodów Dnia Ziemi jest przeciwdziałanie zanieczyszczeniom powietrza związanym z tzw. „niską emisją”. W naszej szkole, jak co roku zorganizowałyśmy obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej w obecności uczniów z klas 0–3 szkoły podstawowej  wraz z wychowawcami oraz panią Dyrektor.

Celem imprezy było uświadomienie dzieciom potrzeby ochrony środowiska przed zanieczyszczeniami powietrza wywołanymi głównie za sprawą człowieka. W tym miały pomóc dzieciom podjęte podczas imprezy działania, a także zajęcia przeprowadzone w klasach przez nauczycieli dotyczące Dnia Ziemi.

„Bezpieczeństwo w czasie wakacji”.

W dniu 17 czerwca odbył się Bieg Świetlika organizowany już corocznie na podsumowanie pracy świetlicy. Dzięki gościnności księdza proboszcza impreza odbyła się w ogrodzie przy kościele, a nauczycielkom świetlicy w jej przeprowadzeniu pomagały uczennice z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum.

Dzieci miały za zadanie wykonać zadania sprawnościowe, a także odpowiedzieć na pytania teoretyczne związane z bezpieczeństwem podczas wypoczynku letniego.

Witam, to ja Pan Świetlik. Chciałem powiedzieć, że Świetliki nie zapadły w zimowy sen, tylko jak wszyscy czekają nadejścia wiosny i nawet szykują jej powitanie.
Zanim jednak to nastąpi, ciągle coś robią: rysują, malują, bawią się i uczą. W lutym zorganizowaliśmy „pocztę walentynkową”, a w Świetlikowej Gromadzie odbył się konkurs plastyczny na najciekawszą walentynkę wykonaną wg pomysłu dzieci.
W marcu natomiast odbył się turniej gier planszowych, rozwijających spostrzegawczość, myślenie, rywalizację fair play, a także kształtujących umiejętność przegrywania. Dzieci podzielone na kategorie wiekowe grały ze sobą w warcaby i memory, układały na czas puzzle piankowe. Miały również za zadanie ułożenie tangramu czyli obrazka powstałego z wykorzystania figur geometrycznych o różnych wielkościach.
Zwycięzcy i uczestnicy konkursu plastycznego oraz turnieju gier planszowych otrzymali nagrody. Zapraszamy do galerii zdjęć.