„ODBLASKOWE PASOWANIE NA ŚWIETLIKA”

 

    5 października 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się „Odblaskowe Pasowanie na Świetlika” czyli uroczyste przyjęcie uczniów do „Świetlikowej Gromady”. Dzieci ubrane w  kamizelki odblaskowe wykonywały zadania związane z  bezpieczeństwem na drodze i obowiązkiem noszenia odblasków. Pierwszym zadaniem było przejście dla pieszych.

Breloczek odblaskow

Dzieci miały przeprowadzić Pana Świetlika przez jezdnię  patrząc w lewo, prawo i jeszcze raz w lewo jak przystało na wzorowego pieszego. Następnie Świetliki odpowiadały na zagadki związane z ruchem drogowym, a także miały wykazać się znajomością znaków drogowych. Na punkcie „Świetlikowo – odblaskowo” musiały wybrać odblask, który najczęściej używają i pokazać gdzie go założyć, aby być dobrze widocznym o zmroku. Dużo emocji wzbudziła „próba ciemności”.  Dzieci z latarką przechodziły przez tunel animacyjny, w którym znajdowały się odblaski. Dzięki temu mogły się przekonać jak  „świeci odblask”, kiedy pada na niego światło. Kolejne zadanie związane było z zasadami panującymi na świetlicy. Dzieci odpowiadały na pytania  podnosząc w górę karteczkę z właściwą odpowiedzią w kolorze czerwonym, żółtym lub zielonym.  Następnie  Świetliki miały wypić „magiczną miksturę”  i uśmiechnąć się. Na zakończenie nastąpiło uroczyste pasowanie i posypanie dzieci magicznym pyłem Pana Świetlika.  „A teraz niech opadnie pył, który napełni was bezpieczeństwem, grzecznością, koleżeństwem, uczynnością, życzliwością, radością, zabawą, dobrym humorem i wdzięcznością.”

SP w Czernichowie