27 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Był on dla naszej szkoły bardzo udany, uczniowie odnieśli wiele sukcesów intelektualnych i sportowych. Szkoła może się poszczycić finalistką konkursu biblijnego w gimnazjum, dwoma finalistami konkursu przyrodniczego oraz finalistą konkursu matematycznego w szkole podstawowej. Pan dyrektor podsumował krótko wyniki indywidualne i klasowe, a najlepsi uczniowie otrzymali podziękowania i nagrody książkowe.

11 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce przygotowany przez panią Lucynę Zabagło. Kolejny raz gościliśmy u nas uczniów z Ryczowa. Zmierzyły się w nim drużyny ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum, których patronem jest właśnie Tadeusz Kościuszko. Szkołę Podstawową w Czernichowie reprezentowali Zuzanna Kuba, Ania Zając i Paweł Zabagło, a z Ryczowa w konkursie wystartowali: Daria Kajfasz, Jakub Folga, Miłosz Kanownik. Uczestnicy z gimnazjum to Tomek Maczek, Patrycja Krawacka i Justyna Zając przeciwko drużynie z Ryczowa, którą stanowiły: Katarzyna Stokłosa oraz siostry Michalina i Aleksandra Brania.

Boisko obok naszej szkoły ósmego czerwca tętniło życiem. Tego dnia odbył się piknik rodzinny. Impreza rozpoczęła się o godzinie piętnastej. Na gości czekało wiele atrakcji oraz występy uczniów naszej szkoły. Uczniowie prezentowali swoje liczne talenty w zakresie śpiewu, tańca, recytacji oraz wykazali się poczuciem humoru w skeczach kabaretowych. Przygotowano wiele stoisk i wystaw. Można było spróbować szczęścia w Loterii Fantowej prowadzonej pod patronatem Rady Rodziców, kupić sadzonki do ogrodu, obejrzeć prace wykonane przez uczniów z materiałów z recyklingu, odwiedzić Kącik Świetlicowy i Biblioteczny, gdzie czekało wiele zabaw, zaprojektować biżuterię lub dowiedzieć się czegoś o zdrowym trybie życia w Kąciku Aktywnego Człowieka.

Dnia 20.05 2014 roku odbyły się gminne zawody szkoły podstawowej w piłce nożnej chłopców. W rozgrywkach tych uczestniczyły 4 drużyny: SP w Czernichowie, SP w Rybnej, SP w Wołowicach oraz SP w  Przegini Narodowej. Czernichów tradycyjnie zwyciężył, wygrywając z Rybną 3:0, Przeginią 4:0 i z Wołowicami 3:1.

W nagrodę za zwycięstwo w zawodach gminnych 28.05.2014 nasza szkoła reprezentowała gminę w rozgrywkach powiatowych, które odbyły się w Ochojnie.

22 maja br. w ZPO w Wołowicach odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy o Ojcu Świętym- Janie Pawłe II. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Urbańczyk i Joanna Podzoba. Zwyciężyła Patrycja Urbańczyk - uczennica klasy 6a. Gratulujemy!

 

SP w Czernichowie