Boisko obok naszej szkoły ósmego czerwca tętniło życiem. Tego dnia odbył się piknik rodzinny. Impreza rozpoczęła się o godzinie piętnastej. Na gości czekało wiele atrakcji oraz występy uczniów naszej szkoły. Uczniowie prezentowali swoje liczne talenty w zakresie śpiewu, tańca, recytacji oraz wykazali się poczuciem humoru w skeczach kabaretowych. Przygotowano wiele stoisk i wystaw. Można było spróbować szczęścia w Loterii Fantowej prowadzonej pod patronatem Rady Rodziców, kupić sadzonki do ogrodu, obejrzeć prace wykonane przez uczniów z materiałów z recyklingu, odwiedzić Kącik Świetlicowy i Biblioteczny, gdzie czekało wiele zabaw, zaprojektować biżuterię lub dowiedzieć się czegoś o zdrowym trybie życia w Kąciku Aktywnego Człowieka.

Odbył się też konkurs na najładniejszą fotografię wykonaną przez uczniów naszej szkoły oraz turniej tenisa stołowego. Głodni i spragnieni także mieli na co liczyć – specjalnie dla nich przygotowano stoisko Spółdzielni Uczniowskiej, kawiarenkę, grill z kiełbaskami obsługiwany przez naszych niezastąpionych woźnych, pana Eugeniusza Saczkę i pana Bogdana Dziobka.

Na początek chór przedstawił piosenki ze swojego rozbudowanego repertuaru. Następnie maluszki z klasy 2b pięknie zatańczyły krakowiaka w regionalnych strojach. Nawet lajkonik się znalazł! Samorząd Uczniowski przygotował kilka kabaretowych skeczów. Kolejnym punktem programu była pantomima ewangelizacyjna, której przesłanie głosiło: „Jest ktoś, kto sprawia, że nie ma takich problemów, których nie dałoby się rozwiązać i takich niebezpieczeństw, z których nie mógłby nas uratować… Jeśli tylko zwrócimy się w jego stronę!” Dzieci z klas pierwszych zaprezentowały kilka piosenek z improwizacją ruchową. Tego dnia zostały także rozdane nagrody dla zwycięzców Konkursu Familijnego. Następnie w układzie baletowym do piosenki „Laleczka z saskiej porcelany” pięknie zatańczyła Nadia Socha z klasy 2. Klasa 6a przygotowała przedstawienie teatralne pt. „Próba”. W układzie z pomponami wystąpiły uczennice z klasy 3a i 3b. Dzieci z klas 2 i 3 zaśpiewały piosenki o zwierzętach, a najmłodsi wykonali taniec kwiatów. Następnie gimnazjalistki zaprezentowały swoje talenty wokalne. Odbył się też pokaz tańca irlandzkiego. To naprawdę warto było zobaczyć! W kabarecie „Familiada” uczniowie gimnazjum ubawili nas do łez. Uczniowie trenowani przez pana Sławomira Turskiego zaprezentowali krótki pokaz zdobytych w ciągu tego roku umiejętności w tańcu towarzyskim. Występy zakończyła formacja taneczna dziewcząt w układzie z pomponami. Jak widać, dla każdego coś się znalazło. :)

To wydarzenie koordynowała pani Wanda Sekuła oraz Anna Rosołowska. Oczywiście za przygotowanie występów, stoisk i wystaw odpowiadali wszyscy nauczyciele. Nad całością czuwała dyrekcja, która zadbała też o środki finansowe niezbędne do przygotowania tego przedsięwzięcia. Imprezę poprowadziła Aleksandra Zabagło, Paula Neska, Paulina Kosek i Mateusz Zalarski.

Paulina Kosek i Monika Marszałek
kl. IIA Gimnazjum w Czernichowie

SP w Czernichowie