Dnia 20.05 2014 roku odbyły się gminne zawody szkoły podstawowej w piłce nożnej chłopców. W rozgrywkach tych uczestniczyły 4 drużyny: SP w Czernichowie, SP w Rybnej, SP w Wołowicach oraz SP w  Przegini Narodowej. Czernichów tradycyjnie zwyciężył, wygrywając z Rybną 3:0, Przeginią 4:0 i z Wołowicami 3:1.

W nagrodę za zwycięstwo w zawodach gminnych 28.05.2014 nasza szkoła reprezentowała gminę w rozgrywkach powiatowych, które odbyły się w Ochojnie.

Zawody te dla nas dobrze się zaczęły, ale źle zakończyły. Nasza szkoła w pierwszych dwóch meczach wygrała 4:2 i 3:0, zaś ostatnie dwa mecze przegrała 1:2 i 1:3. W całych rozgrywkach zwyciężyła SP Zabierzów, która z Czernichowem w ostatnich sekundach meczu strzeliła bramkę na 1:2. Nasza szkoła zaprezentowała się dobrze, podstawowym problemem było zmęczenie po pierwszych dwóch meczach. Miejmy nadzieję, że kolejne zawody będą bardziej owocne.

W zawodach naszą szkołę reprezentowali:

Michał Zalewski (bramkarz)

Kacper Mądry

Damian Zabagło

Kacper Feluś

Michał Mlostek

Tomasz Jastrzębski

Paweł Zabagło

Maciej Figuła

Hubert Jachymczyk

Mateusz Gawor

SP w Czernichowie