11 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce przygotowany przez panią Lucynę Zabagło. Kolejny raz gościliśmy u nas uczniów z Ryczowa. Zmierzyły się w nim drużyny ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum, których patronem jest właśnie Tadeusz Kościuszko. Szkołę Podstawową w Czernichowie reprezentowali Zuzanna Kuba, Ania Zając i Paweł Zabagło, a z Ryczowa w konkursie wystartowali: Daria Kajfasz, Jakub Folga, Miłosz Kanownik. Uczestnicy z gimnazjum to Tomek Maczek, Patrycja Krawacka i Justyna Zając przeciwko drużynie z Ryczowa, którą stanowiły: Katarzyna Stokłosa oraz siostry Michalina i Aleksandra Brania.

 Drużyny rywalizowały ze sobą w pięciu konkurencjach. Najpierw przyszła pora na młodszych zawodników. Zawodnicy poradzili sobie doskonale w nie takich łatwych konkurencjach. Jednak Czernichów już na początku objął prowadzenie i wygrał z przewagą ponad dziesięciu punktów. Gimnazjaliści równie dobrze radzili sobie z powierzonymi im zadaniami. Prawie do końcu drużyny szły łeb w łeb. Ale to uczennice z Ryczowa poradziły sobie lepiej. Uczestnikom nagrody wręczył pan Stefan Pagacz, dyrektor ZPO w Czernichowie. Dzięki temu żadna ze szkół nie odjechała z niczym.

SP w Czernichowie