15 sierpnia 2015r. doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Sławek wraz z kolegami przebywał nad Zalewem Czorsztyńskim. W sobotę ok. 10:00, stojąc po kolana w wodzie, wykonał nieszczęśliwy skok, uderzając głową w muliste dno. To nie był skok "na główkę" z łódki, jak początkowo myśleliśmy. To było zwykłe zanurzenie się w wodzie, jakie każdy z nas robił setki razy. Sławek jest w pełni świadomy i dokładnie opisał wypadek.

Wakacje to świetna pora na aktywny wypoczynek. Tak właśnie odpoczywała grupa uczniów z Czernichowa pod okiem Magdaleny Dobaj, która wraz z innymi uczestnikami obozu windsurfingowego (uczniowie z: Czułówka, Nowej Wsi i Wołowic) spędzała wakacje w Jastarni. Jest to jeden z nadmorskich kurortów położony na Mierzei Helskiej. Tajniki windsurfingu obozowicze zgłębiali w Chałupach, gdzie podobnie jak na całym półwyspie są najlepsze warunki w Polsce i Europie do uprawiania tego sportu jak również sportów pokrewnych np. kitesurfingu.

17 maja 2015 r. odbyła się impreza z okazji Święta Szkoły. Jak co roku na wszystkich czekało szereg atrakcji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W piknikowy nastrój wprowadził nas chór szkolny.

W rozmaitych układach tanecznych z pomponami wystąpiły uczennice klas: Ia, IV a i V, a dziewczęta z gimnazjum zaprezentowały taniec celtycki. Wystąpiły również dzieci trenujące w szkole tańca towarzyskiego prowadzonej przez pana Sławomira Turskiego, grupa taneczna Studio Ruchu SK-ART oraz ESCAPE Junior.

DSC 0444

Zakończony rok szkolny był bardzo udany. Uczniowie naszej szkoły zdobywali laury w konkursach i zawodach sportowych różnych szczebli.

Konkurs został zorganizowany z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi. Celem było zachęcenie uczniów z kl.0-3 Sp. i ich rodzin do podejmowania inicjatyw proekologicznych i prorodzinnych. Przedmiotem konkursu było wykonanie ekologicznej zabawki przestrzennej. „Eko-zabawkę” należało wykonać z dowolnych materiałów ekologicznych i surowców wtórnych. Konkurs trwał od 20.04 do 07.05.2015.

Wystawa prac oraz głosowanie odbyło się w czwartek (14.05) w gabinecie logopedycznym i na świetlicy oraz w piątek (15.05) w bibliotece szkolnej. Każda osoba mogła oddać tylko jeden głos. Kryterium oceny prac była: funkcjonalność, estetyka, wykorzystanie surowców wtórnych i ekologicznych oraz pomysłowość.