Przemarszem spod najstarszej szkoły rolniczej w Polsce rozpoczęto obchody 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięły w nim udział poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych, placówek oświatowych, delegacje szkół, stowarzyszeń i organizacji z terenu gminy oraz orkiestra dęta z Rybnej. O godz. 10.00 w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej odprawiona została uroczysta msza św. za Ojczyznę. Celebrowali ją kapłani z okolicznych parafii. Na zakończenie wystąpił nasz chór, który zaprezentował się w nowym, trudnym repertuarze, przygotowanym przez pana Mariusza Piejko. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Niepodległości w rynku czernichowskim. Tam w asyście harcerzy złożono wieńce i wiązanki kwiatów.

 

Obchody Święta Niepodległości zakończyło wystąpienie wójta Gminy Czernichów Szymona Łytka oraz krótki koncert orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnej.

SP w Czernichowie