Konkurs został zorganizowany z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi. Celem było zachęcenie uczniów z kl.0-3 Sp. i ich rodzin do podejmowania inicjatyw proekologicznych i prorodzinnych. Przedmiotem konkursu było wykonanie ekologicznej zabawki przestrzennej. „Eko-zabawkę” należało wykonać z dowolnych materiałów ekologicznych i surowców wtórnych. Konkurs trwał od 20.04 do 07.05.2015.

Wystawa prac oraz głosowanie odbyło się w czwartek (14.05) w gabinecie logopedycznym i na świetlicy oraz w piątek (15.05) w bibliotece szkolnej. Każda osoba mogła oddać tylko jeden głos. Kryterium oceny prac była: funkcjonalność, estetyka, wykorzystanie surowców wtórnych i ekologicznych oraz pomysłowość.

Głosowali rodzice, nauczyciele a także uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

 

W sumie 193 osoby oddały głos, za każdy głos serdecznie dziękujemy.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 17.05.2015 r. podczas Święta Szkoły.

 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kosciuszko

I miejsce zajęła praca nr 16 „Eko –Kalejdoskop” Dominika Orlita (kl.2a).

II miejsce zdobyła praca nr 12 „Eko-jeep” - Gabrysi Galos (kl.1b).

III miejsce zajęła praca nr 13 „Beto-Zakrętarka” –Kamila (kl.1a) i Emilii Samek (kl.2a).

Zwycięzcom gratulował oraz wręczał nagrody Pan Dyrektor wraz z koordynatorką konkursu Panią Agnieszką Kutermak. Ponadto każde dziecko za udział w konkursie otrzymało nagrodę pocieszenia oraz dyplom. Wystawę prac, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, można było podziwiać podczas trwania imprezy.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie się w konkurs, dzięki Wam mamy aż 20 „eko- zabawek”. Wszystkie prace są kreatywne, ekologiczne i piękne.

 

eko1

SP w Czernichowie