17 maja 2015 r. odbyła się impreza z okazji Święta Szkoły. Jak co roku na wszystkich czekało szereg atrakcji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W piknikowy nastrój wprowadził nas chór szkolny.

W rozmaitych układach tanecznych z pomponami wystąpiły uczennice klas: Ia, IV a i V, a dziewczęta z gimnazjum zaprezentowały taniec celtycki. Wystąpiły również dzieci trenujące w szkole tańca towarzyskiego prowadzonej przez pana Sławomira Turskiego, grupa taneczna Studio Ruchu SK-ART oraz ESCAPE Junior.

DSC 0444

 

Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej śpiewali piosenki o owocach i warzywach, a najmłodsi z oddziału przedszkolnego prezentowali „Wiosenny koncert życzeń” dla rodziców. Dla głodnych i spragnionych działało stoisko spółdzielni uczniowskiej, kawiarenka oraz girll z kiełbasami, a dla spragnionych „strawy dla ducha” stoisko z książkami. Miłośnicy roślin mogli kupić sadzonki, a lubiący aktywność fizyczną mieli możliwość spalić kalorie na trampolinie i w basenie z kulkami. Pod patronatem Rady Rodziców prowadzona była loteria fantowa, z której dochód przeznaczony był na zakup laptopa do pracowni komputerowej. Odbywały się różne konkursy, gry i zabawy. Gimnazjaliści z kl. I zorganizowali konkurs w układaniu kostki Rubika na czas, a na chętnych uczniów z rodzicami czekała gra terenowa pt. „Szkolne tajemnice”. W „Kąciku majsterkowicza” zorganizowanym przez „Świetlikową Gromadę” (uczniów ze świetlicy szkolnej) mali i duzi majsterkowicze mogli wykonać kolorowe lody oraz kreatywna biżuterię. Tutaj także można było oglądnąć wystawę prac zgłoszonych na rodzinny konkurs plastyczno – techniczny pt. „Eko-zabawka”.

Podczas imprezy godne podziwu prace malarskie prezentował nauczyciel naszej szkoły pan Janusz Sroka, a swoimi skeczami bawili nas uczniowie gimnazjum z kl. III a. Natomiast funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego z Krakowa zadbali o naszą wiedzę dotycząca bezpieczeństwa nad wodą i zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w ratownictwie wodnym. Nad całością imprezy czuwały panie koordynatorki oraz Dyrekcja szkoły, o oprawę muzyczną i konferansjerkę zadbali uczniowie gimnazjum.

Impreza była udana, bo każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Zapraszamy za rok!

 

SP w Czernichowie