Wakacje to świetna pora na aktywny wypoczynek. Tak właśnie odpoczywała grupa uczniów z Czernichowa pod okiem Magdaleny Dobaj, która wraz z innymi uczestnikami obozu windsurfingowego (uczniowie z: Czułówka, Nowej Wsi i Wołowic) spędzała wakacje w Jastarni. Jest to jeden z nadmorskich kurortów położony na Mierzei Helskiej. Tajniki windsurfingu obozowicze zgłębiali w Chałupach, gdzie podobnie jak na całym półwyspie są najlepsze warunki w Polsce i Europie do uprawiania tego sportu jak również sportów pokrewnych np. kitesurfingu.

 

Deska to nie jedyna atrakcja wyjazdu, obozowicze zaliczyli również rejs statkiem Regina w Gdyni oraz zobaczyli statki Dar Pomorza i ORP Błyskawica. W Gdańsku zwiedzali starówkę oraz stadion Lechii Gdańsk. Odbyli też wycieczkę na Hel gdzie oglądali fokarium i pokaz treningu medycznego fok. Atrakcją było również wyjście do parku linowego oraz plażowanie i morskie kąpiele. Temu wszystkiemu sprzyjała uczestnikom obozu fantastyczna pogoda i uczestnicy obozu mogli do woli korzystać z atrakcji.

 

Mamy nadzieję, że powtórzymy tę przygodę za rok… Już teraz wszystkich zapraszamy!

Pobierz zdjęcia

 

SP w Czernichowie