W dniach 12-20.08 grupa uczniów pod opieką pani Magdaleny Dobaj przebywała w Jastarni. Ich pobyt można prześledzić na zdjąciach.

Galeria zdjęć

 

W dniach od 1 do 7 sierpnia 15-osobowa grupa uczniów ZPO w Czernichowie, pod opieką pani Magdaleny Dobaj, spędzała wakacje w Kościelisku koło Zakopanego. Obozowicze zdobyli Trzy Korony oraz Kasprowy Wierch. Aktywnie spędzali czas na Gubałówce „szalejąc” w parku linowym Złoty Grań. Wzięli również udział w pokazie tańca towarzyskiego, a wszyscy chętni w lekcjach tańca. Podczas obozu zostały zorganizowane zajęcia malowania na szkle oraz gry i zabawy na boiskach tamtejszego Orlika. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił na kręgielni i w parku wodnym w Zakopanem. Podczas pobytu dzieci kilkakrotnie spacerowały po Krupówkach, a w niedzielę zwiedzały Ogrody Papieskie oraz uczestniczyły we mszy świętej w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Wakacyjny wyjazd był bardzo udany, obfitował w wiele atrakcji i na pewno go powtórzymy. 

Galeria zdjęć.

Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" została przeprowadzona w dn. 10.06.2016r. Brali w niej udział wszyscy uczniowie i nauczyciele obecni w szkole. Każdy przynosił z domu swoją książkę i czytał ją w ciszy.

W dniu 29.06.2015 roku uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wraz z paniami nauczycielkami byli na wycieczce w Parku Miniatur w Inwałdzie.

Dzieci wyruszyły w podróż dookoła świata zwiedzając znane budowle zgromadzone w jednym miejscu. Znajduje się ich tutaj ponad  50. Wykonane są skrupulatnie z odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów, w skali 1:25. Można podziwiać Koloseum, wieżę Eiffla, londyński Big Ben, Statuę Wolności i jeszcze wiele innych znanych replik obiektów architektonicznych z Polski i świata.

Po oglądnięciu wystawy, dzieci korzystały jeszcze z atrakcji parku czyli tego, co najbardziej w tym wieku zachwyca. Pogoda i zabawa była wspaniała. Humory dopisywały wszystkim, jak widać na wspólnym zdjęciu spod Bazyliki św. Piotra w Inwałdzie, która wykonana jest w skali 1:15.

Po raz 11 odbył się Międzyszkolny Konkurs „Patron mojej szkoły – Tadeusz Kościuszko”. Od lat startują w nim uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie i Zespołu Placówek Oświatowych w Czernichowie. W tym roku szkołę podstawową reprezentowali: Bartosz Noworyta (4a), Jakub Armatys (5a), Maciej Dzierwa (5b), a gimnazjum Anna i Justyna Zając oraz Paweł Zabagło. Obie szkoły mogą być zadowolone z postawy i wiedzy swoich uczniów. W szkole podstawowej nieznacznie lepszy okazał się Ryczów, a w gimnazjum zwyciężyła drużyna z Czernichowa.

SP w Czernichowie