2 

11 kwietnia w Skawinie rozegrane zostały drużynowe powiatowe biegi przełajowe. Prawo startu w zawodach miały drużyny, które w zawodach gminnych zajęły 1. miejsce oraz zawodnicy, którzy uplasowali się na miejscach 1-3, o ile ich drużyna nie awansowała. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z rocznika 2004-2005, chłopcy z rocznika 2004-2005, a z gimnazjum drużyna dziewcząt i indywidualnie Paweł Zabagło, który wygrał swój bieg na etapie gminnym. Ta nowa forma rozgrywania zawodów przysporzyła organizatorom sporo trudności, ale dla naszej szkoły okazała się bardzo korzystna. Ze Skawiny przywieźliśmy aż trzy złote medale oraz jeden brązowy.

Swój bieg wygrał Marcin Kowal, a drużyna chłopców ze szkoły podstawowej zakończyła zmagania na miejscu trzecim i nagrodzona została brązowym medalem. W drużynie tej biegli: Marcin Kowal, Maciej Dzierwa, Wiktor Czeremuga, Jakub Prędecki, Krystian Galos, Bartłomiej Heksel. Nie powiodło się tym razem dziewczynkom z klasy 5 i 6, które zajęły dalsze miejsca.

Rewelacyjnie spisały się dziewczęta z gimnazjum. Bezkonkurencyjna okazała się ponownie Ania Zając, która zawody powiatowe wygrała po raz trzeci. Na mecie uzyskała znaczącą przewagę. Na miejscu czwartym finiszowała Agnieszka Stańko, w dziesiątce znalazły się ponadto Gabriela Guzik i Oliwia Galos. Dobrze pobiegły też Malwina Odrzywołek i Patrycja Szczypczyk. Drużyna dziewcząt zdecydowanie wygrała zawody powiatowe.

 

Jedynym reprezentantem chłopców z gimnazjum był Paweł Zabagło. Biegł on na dystansie ok.1500 m i nie dał żadnych szans rywalom, uzyskując na mecie olbrzymią przewagę.

Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowała się drużyna dziewcząt z gimnazjum oraz indywidualnie Marcin Kowal i Paweł Zabagło.

Galeria

SP w Czernichowie