1

25 maja 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Czernichowie odbył się VII Gminny Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów – GIMNAZJADA 2017.

Celem tego konkursu było:

- rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród młodzieży,

- doskonalenie, popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów gimnazjów,

- upowszechnianie wiedzy z przedmiotu,

- wyłonienie najbardziej uzdolnionych matematycznie uczniów na terenie gminy,

- stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia i porównania posiadanego poziomu wiadomości i umiejętności matematycznych,

- rozwijanie współpracy pomiędzy gimnazjami.

Wzięło w nim udział 12 uczniów, po 3 z każdego gimnazjum naszej gminy:

ZPO Czernichów reprezentowali: Kacper Mądry, Patryk Sroka, Paweł Zabagło,

ZPO Kamień reprezentowali: Gabriela Bylica, Iga Szostak, Tymoteusz Gibek,

ZPO Rybna reprezentowali: Anna Poręba, Tomasz Zaczyk, Mikołaj Zielniok,

ZPO Wołowice reprezentowali: Dagmara Bereta, Dominik Gołąb, Sylwester Grzesiak.

Najlepszym matematykiem okazał się uczeń z Rybnej: Tomasz Zaczyk, II miejsce zajął Patryk Sroka z Czernichowa, a III – Paweł Zabagło z Czernichowa.

W kategorii najlepsze gimnazjum I miejsce zajęło Gimnazjum z Czernichowa, a II miejsce Gimnazjum z Rybnej.

Wszystkim zwycięzcom składamy jeszcze raz gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki.