zielona szkola

W dniach od 13 do 20 maja 2017 roku klasy piąte z ZPO w Czernichowie przebywały na zielonej szkole w ośrodku wypoczynkowym Baltic Sport  we Władysławowie. Pogoda i miejsce zachęcały do aktywnego wypoczynku. Uczniowie pieszo wędrowali po Władysławowie, plażowali, korzystali z dobrodziejstw nadmorskiego klimatu. W trakcie pobytu  zobaczyli miasto Hel położone na Półwyspie Helskim, gdzie uczestniczyli w pokazie karmienia fok. Odwiedzili również oceanarium w Gdyni. Podczas spaceru nabrzeżem podziwiali okazałe statki: Dar Pomorza oraz okręt wojenny ORP Błyskawica. W Gdańsku dzieci wysłuchały koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej i zobaczyły Starówkę. Następnie statkiem Elżbieta popłynęły, by zobaczyć Pomnik Obrońców Westerplatte.

Galeria

Atrakcjom nie było końca, na terenie ośrodka dzieci uczestniczyły w zajęciach zumby, kick-boxingu, pływały w basenie. Każdego dnia odbywały się rozgrywki w piłce nożnej i siatkówce plażowej. Na zakończenie pobytu na zielonej szkole dzieci przeszły chrzest i zostały wilkami morskimi.
Na pożegnanie zorganizowano ognisko ze śpiewem, z pieczeniem kiełbasek i zabawami.
Pobyt na zielonej szkole wszystkim na długo  zapadnie  w pamięci.

SP w Czernichowie