W dniach od 16 do 22 lipca 2018 roku 14-osobowa grupa uczniów SP w Czernichowie, spędzała wakacje w Kościelisku koło Zakopanego. We wspólnym wakacyjnym projekcie brali również udział uczniowie szkół z: Nowej Wsi Szlacheckiej, Czułówka i Wołowic. W drodze do Kościeliska dzieci skorzystały zatrakcji Parku Rozrywki Rabkoland. Podczas pobytu na obozie, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych uczniowie odbyli pieszą wędrówkę na Gubałówkę oraz do Zakopanego.

Kościelisko m

Galeria zdjęć 1       Galeria zdjęć 2    Galeria zdjęć 3

Wakacyjne podróże małe i duże

Wakacje w pełni, każdy wypoczywa, gdzie tylko może, a więc i my wybraliśmy się w dość odległą krainę jaką jest Podkarpacie z namiastką Bieszczad włącznie.

Trzeciego lipca br. bladym świtem, bo już o 6.00 rano wyruszyliśmy na wschód. Pierwszy punkt programu to Jarosław - przepiękne miasto z cennymi zabytkami jak kamienica Orsetich, ratusz miejski, wiele kościołów z epoki renesansu,  w tym cerkiew prawosławna, po której oprowadził nas miejscowy pop.

Po pysznych lodach na jarosławskim rynku i zwiedzeniu dwóch tras podziemnych, udaliśmy się do Radawy. W tej rekreacyjnej  miejscowości w parku linowym „Adrenalina” były przygotowane cztery trasy, które do najłatwiejszych wcale nie należały. Tam również jeździliśmy konnymi bryczkami leśnym duktem, napawając się przyrodą i wspaniałym powietrzem.


2m

Znane są już wyniki tegorocznej kolejnej XXVII edycji konkursu matematycznego KANGUR . I tym razem uczniowie naszej szkoły pokazali, że tajniki matematyki nie są im obce.

   Dnia 14.06.2018 r. klasy 0, 1a, i 3b wraz z opiekunami odwiedziły Państwową Straż Pożarną - Oddział Ratowniczo - Gaśniczy w Krakowie przy ul. Rzemieślniczej. Była to niezwykle ciekawa forma przekazania dzieciom, jak postępować w sytuacji zagrożenia pożarowego. Poznali sprzęt gaśniczy, częstonajnowszej generacji, który bierze udział w pożarach, czy wypadkach drogowych.

Bardzo dziękujemy panu Rafałowi Samkowi za to, że mogliśmy doświadczyć tak miłych doznań...bo przecież wiele marzy aby zostać strażakiem...

Obchody Święta Szkoły w Szkole Podstawowej  im. T. Kościuszki w Czernichowie

26 maja na boisku szkolnym w Czernichowie odbyło się, jak co roku, Święto Szkoły. W przygotowaniach brało udział wiele osób, dzięki którym szkolny piknik można uznać za udany. Zainteresowanie było duże, dla nikogo nie zabrakło rozrywki, atrakcji było mnóstwo i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Smakosze mogli skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez uczniów i rodziców. Dla tych, którzy za słodyczami nie przepadają, ale chętnie wrzuciliby coś na ząb, dostępny był grill z kiełbaskami. Ogrodnicy mieli do swojej dyspozycji stoisko z sadzonkami, a tuż obok, dla spragnionych wiedzy, stał kramik z książkami. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli wybrać dla siebie jakąś ciekawą lekturę.
Galeria

SP w Czernichowie