17 stycznia w szkole podstawowej odbył się XII Gminny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych. Stał on się już tradycją, ponieważ od roku 2007 szkoły z naszej gminy przyjeżdżają do Czernichowa, aby zaprezentować aktorskie umiejętności swoich uczniów. Podczas tegorocznego przeglądu mogliśmy podziwiać aż 8 pięknych przedstawień!

Jasełka przeglad m

Galeria zdjęć

Na scenie pojawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wołowicach, Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej, Szkoły Podstawowej w Rybnej, Szkoły Podstawowej w Rusocicach oraz najmłodsi uczestnicy z Samorządowego Przedszkola w Czernichowie, a także dwie grupy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przegini Duchownej. Oczywiście nie zabrakło tam również uczniów reprezentujących szkołę podstawową w Czernichowie. Przedstawicielom wręczane były dyplomy oraz pamiątki, a dla młodych aktorów przygotowany był, przez Spółdzielnię Uczniowską naszej szkoły wraz z opiekunem Zofią Grzywą, poczęstunek. Serdeczne podziękowania należą się Wójtowi Gminy Czernichów – Panu Szymonowi Łytek, który zapewnił transport wszystkim grupom zarówno do, jak i z Czernichowa oraz Pani Zofii Kamińskiej - dyrektor Krakowskiego Banku Spółdzielczego w Czernichowie, która ufundowała kosz pełen słodyczy dla aktorów, aby mieli oni energię do występowania. Myślę, że było to naprawdę udane spotkanie, a nasi młodzi uczniowie, z roku na rok są coraz bardziej utalentowani. Teraz pozostaje nam tylko czekać, na kolejny przegląd, który niewątpliwie się odbędzie. 

SP w Czernichowie