Obchody Święta Szkoły w Szkole Podstawowej  im. T. Kościuszki w Czernichowie

26 maja na boisku szkolnym w Czernichowie odbyło się, jak co roku, Święto Szkoły. W przygotowaniach brało udział wiele osób, dzięki którym szkolny piknik można uznać za udany. Zainteresowanie było duże, dla nikogo nie zabrakło rozrywki, atrakcji było mnóstwo i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Smakosze mogli skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez uczniów i rodziców. Dla tych, którzy za słodyczami nie przepadają, ale chętnie wrzuciliby coś na ząb, dostępny był grill z kiełbaskami. Ogrodnicy mieli do swojej dyspozycji stoisko z sadzonkami, a tuż obok, dla spragnionych wiedzy, stał kramik z książkami. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli wybrać dla siebie jakąś ciekawą lekturę.
Galeria

Oczywiście nie zabrakło Loterii Fantowej, dzięki której każdy mógł spróbować swojego szczęścia. Nikt nie mógł narzekać na nudę,  w szczególności dzieci, które nadmiar energii mogły spożytkować na trampolinie i w basenie kulkowym, a także w kąciku kreatywnym, gdzie można było tworzyć najróżniejsze prace plastyczne. Arcydzieła powstawały nie tylko na kartkach papieru, ale też na twarzach dzieci. Dzięki malowaniu twarzy na naszym Święcie mogliśmy podziwiać rozbrykane kotki, motylki i myszki. Kolejną ciekawą rzeczą była wystawa pt. „Szkoła moich marzeń”, a na stojących antyramach można było oglądać obiekty oświatowe, które mają już niedługo powstać. Jak widać, zabawa była przednia i nikt nie miał prawa się nudzić, ale na tym jeszcze nie koniec!  Co to byłby za piknik bez występów? Tradycyjnie na rozpoczęcie imprezy zaśpiewał chór szkolny, a potem na przemian mogliśmy słuchać pięknych piosenek, oglądać ciekawe i zabawne przedstawienia, a także podziwiać naszych młodych tancerzy. Jak widać nikogo u nas nie brakuje. Mamy śpiewaków, aktorów, tancerzy, a nawet muzyków, bo swoje umiejętności gry na saksofonie zaprezentowała nam uczennica klasy 5b, Ania Nowak.  Pojawiło się też znane wszystkim Studio Ruchu SK-ART, a także został zaprezentowany pokaz karate przez Klub Sztuk Walki „Chikara”. Nawet publiczność miała możliwość wystąpienia, bo zachęcano, aby przyłączyć się do tańczących „belgijkę” gimnazjalistów. Tego dnia miało miejsce jeszcze jedno ciekawe wydarzenie, a mianowicie przesadzenie dęba, którego szkoła otrzymała od urzędników w ramach akcji prowadzonej przez Gminę Czernichów: „100 dębów na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.  Dąb został zasadzony w dużej donicy i póki co, będzie rósł przy tej szkole, ale w momencie przeprowadzki zostanie przesadzony na właściwe miejsce, czyli do nowej placówki. Przy przesadzaniu dęba brali udział: Wójt Gminy Czernichów pan Szymon Łytek, dyrektor  Szkoły Podstawowej w Czernichowie pan Stefan Pagacz oraz panie radne Czernichowa - Katarzyna Zabagło i Bożena Dudek.  To zdarzenie sprawiło, że wszyscy jeszcze bardziej wyczekujemy rozpoczęcia budowy nowej szkoły, o której pan Wójt trochę nam opowiedział podczas tegorocznego pikniku. Swoją obecnością zaszczycili nas również: dyrektor KBS o. w Czernichowie - pani Zofia Kamińska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie - pani Ewa Pajor, proboszcz ks. Wiesław Grzechynia oraz sołtys Czernichowa pan Tomasz Choroszy. Pogoda dopisała, a uczniowie mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami. Oczywiście impreza nie byłaby tak udana bez ogromnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i oczywiście Dyrekcji. Pan dyrektor Stefan Pagacz i pani Dyrektor Stanisława Piętak czuwali nad całością i zadbali o środki finansowe niezbędne do organizacji wszystkich tych przedsięwzięć. Teraz pozostaje nam tylko czekać kolejny rok, by ponownie zobaczyć rozwijające się młode talenty!

SP w Czernichowie