,,Gwiazdka dla Zwierzaka’’ to akcja, podczas której zbierana jest karma dla bezdomnych zwierząt. Nasza szkoła przekazywała te dary dla schroniska przy ul. Rybnej w Krakowie. W zbiórce bierzemy udział już od 2011 r. Przez te osiem lat uzbieraliśmy 1500kg karmy dla psów i kotów. W 2019r. postanowiliśmy przekazać zebraną karmę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt ,,Psie Pole’’ w Racławicach. W tym roku wsparcie okazało nam również: Samorządowe Przedszkole w Wołowicach, sklep Delikatesy Centrum, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska oraz sklep Lewiatan, który pomagał nam także w ubiegłych latach. Akcją zajmowała się pani Halina Wieczorek. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i włączenie się w akcję.

 

Gwiazdka dla zwierzaka m2


XIII Gminny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Czernichowie

11 stycznia w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Czernichowie odbył się XIII Gminny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych. Pomysł zorganizowania przeglądu narodził się blisko czternaście lat temu podczas opracowywania projektu Rzeczpospolita Internetow@. Pierwszy przegląd odbył się w styczniu 2007 roku i jako jedyny miał formę konkursu.


DSC04900Galeria

 

Rada Rodziców zaprasza wszystkich uczniów na zabawę karnawałową,
która odbędzie się 12 stycznia  2019 r.
dla klas 0 - IV SP w godzinach od 13:00 do 16:00 oraz
dla klas V - VIII SP i III G  w godzinach 16:30 do 20:00

 

Odwóz uczniów z Kłokoczyna i Przegini Narodowej odbędzie się busem szkolnym o godzinie 20:00.

 

Wspólne śpiewanie kolęd jest jednym z najbardziej jednoczących zwyczajów świątecznych. Dlatego opiekunowie Samorządu Szkolnego postanowili zorganizować konkurs kolęd dla uczniów naszej szkoły. Pomysł ten został serdecznie przyjęty zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Uczniowie każdej klasy śpiewali kolędy, które dobrze znamy i kojarzą się nam z dzieciństwem i ciepłem domowego ogniska. Świąteczna atmosfera udzieliła się też widowni, która chętnie przyłączała się do kolędujących.

DSC04609m

 Konkurs_Kolęd_2018/2019

SP w Czernichowie