W naszej szkole, jak co roku, odbędzie się zbiórka makulatury,
która będzie trwała
od 01 do 12 października 2018 roku.

makulatura1

Zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji.

   W dniu 14 września 2018 roku klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej w Czernichowie wyruszyły autobusem MPK do Krakowa. Dzieci wraz z nauczycielkami udały się do Zakładu Uzdatniania Wody ,,Bielany”, gdzie działa Centrum Edukacji Ekologicznej. Uczniowie brali udział w zajęciach warsztatowych pt.: ,,Akademia kropelki”, które przybliżyły im zagadnienia związane z wodą - od wskazania jej zasadniczego znaczenia w życiu człowieka, przez zobrazowanie obiegu wody w przyrodzie, po ukazanie procesu uzdatniania wody.

   W dniach od 10 do 18 sierpnia 2018 roku uczniowie SP w Czernichowie razem z uczniami innych szkół z terenu gminy Czernichów (z Nowej Wsi Szlacheckiej, z Czułówka i z Wołowic) przebywali na wakacyjnym obozie windsurfingowym w Jastarni. To już czwarty wspólny wyjazd uczniów z tych szkół i jak co roku bardzo udany. Pogoda i miejsce zachęcały do aktywnego wypoczynku. Uczniowie spacerowali po mieście, plażowali, korzystali z dobrodziejstw nadmorskiego klimatu. Już na początku pobytu obozowicze mogli sprawdzić swoją sprawność, pokonując przeszkody w parku linowym w Jastarni. Głównym punktem programu była nauka i doskonalenie windsurfingu w Chałupach, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów ze szkółki BayWind.


20180816 190514m

 

SP w Czernichowie