DSC05193 m

    4 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Czernichowie odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny –  GIMNAZJADA 2019, który przeznaczony był dla uczniów z terenu gminy Czernichów. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy III gimnazjum oraz klasy 7 i 8 szkoły podstawowej.

 Konkurs matematyki 1

 W czwartek 16 maja 2019 r. odbył się finał XII Gminnego Konkursu Matematycznego "W krainie matematyki" dla klas IV-VI SP w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Przegini Duchownej.

Wzięły w nim udział 2-osobowe reprezentcje wszyskich szkół podstawowych z Gminy Czernichów.

Celem konkursu jest m.in. wyłonienie najbardziej uzdolnionych matematycznie uczniów, prezentacja ich wiedzy matematycznej na szerszym forum, porównanie wiedzy uczniów oraz rozwijanie współpracy między szkołami.

 

Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy VIb zajmując w rywalizacji gminnej II miejsce:

- Dominik Kołodziej

- Sebastian Pardiak

Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 29 kwietnia 2019 roku w naszej szkole, odbyła się akademia z okazji Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęliśmy hymnem narodowym, a następnie uczniowie z chóru z klas 4-7 zaprezentowali pieśni patriotyczne pod okiem pana Michała Gomułki.

W kolejnej części akademii przygotowanej przez panią Paulinę Biel i Dorotę Woźniak, klasa 6a przybliżyła nam, czym jest obchodzone przez nas święto Konstytucji 3-go Maja 1791 r., pokazując jak ważna jest pamięć o historii naszego kraju.

 IMG 20190429 121145 m

Galeria


Kangur 

   Znamy już wyniki tegorocznej XXVIII   edycji konkursu matematycznego KANGUR 2019.  Poniżej lista uczniów, którzy zdobyli  wyróżnienia:

                                                          z klasy 4a - Wojciech Rakoczy

                                                          z klasy 4b - Jakub Grzywa

                                                                           - Adam Halip

                                                          z klasy 6b -  Sebastian Pardiak

                                                                           -  Weronika Jastrzębska

                                                          z klasy 7a - Magdalena Kolano

                                                          z klasy 8b - Maciej Dzierwa

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

    11 kwietnia w parku przy ZSRCKU w Czernichowie rozegrane zostały gminne drużynowe biegi przełajowe. Startowali w nich uczniowie z Kamienia, Rybnej, Przegini Duchownej i Czernichowa, a nad przebiegiem i organizacją czuwali nauczyciele naszej szkoły. W tym  roku zawody przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: 2008 i młodsi, 2006 – 2007 i 2003 - 2005. Wszystkie sześcioosobowe drużyny rywalizowały na dystansie 800 m, a do punktacji łącznej liczono miejsca poszczególnych zawodników.

20190405 115201 m

GALERIA

SP w Czernichowie