W ramach Projektu Edukacyjnego „Poznajemy zawody” 18 marca br. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się z wizytą do piekarni. Wchodząc tam, już od progu poczuliśmy ciepło i kuszący zapach wypieków. Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarza, poznały etapy powstawania chleba oraz produkty potrzebne do jego wypieku.

 

piekarnia

    Na przełomie lutego i marca w ramach Projektu Edukacyjnego „ Poznajemy zawody” odbyły się wycieczki klas 0 – 3 do Radia RMF w Krakowie.

    Przewodnikiem  wycieczek był  pan Krzysztof Nepelski,  który pracuje w tym radiu niemal od samego początku. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy historii o powstaniu stacji i oglądaliśmy różne materiały o historycznych dokonaniach rozgłośni.

radio na strone

    Uczniowie klas 1-3 w ramach zajęć z wychowania fizycznego wyjeżdżają raz w tygodniu na basen. Zajęcia odbywają się w Piekarach w Zespole Sportowo- Rekreacyjnym „Radosna Nowina 2000”.  Zajęcia na basenie pozwalają dzieciom oswoić się z wodą oraz zdobywać nowe umiejętności ruchowe.


IMG 20190319 095531 basen 1

II Turniej Szachowy Czernichów 2019 już za nami. W tym roku w turnieju uczestniczyło 14 zawodników. Wszyscy spisali się na medal! Szczególne uznanie dla zwycięzców: Adasia, Madzi i Dominika!

IMG 20190312 160322 m

SP w Czernichowie