Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprosili wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 DSC04598m

 choinka m

 

       Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Świątecznym Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który odbędzie się w naszej szkole dnia 4 grudnia tj. we wtorek podczas zebrania z rodzicami. 

                Na kiermaszu wystawione zostaną niepowtarzalne ozdoby choinkowe i kartki świąteczne wykonane własnoręcznie przez naszych uczniów. Podczas kiermaszu będzie można w świątecznej atmosferze wypić herbatę, kawę i skosztować pysznych ciast, upieczonych przez wspaniałomyślnych rodziców naszych uczniów. 

                Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cel charytatywny oraz na bieżącą działalność naszego samorządu.

                Wszystkich serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej akcji.

Samorząd Uczniowski i Opiekunowie  

 

 

26 października 16 uczniów klasy I a i 13 uczniów klasy I b złożyło uroczyste ślubowanie. Wszyscy uczniowie zgodnie i z przekonaniem wypowiadali następujące słowa: ,,Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę i jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej  kampanii profilaktyczno – edukacyjnej pod nazwą  „Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU”  kierowanej do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców  i nauczycieli. Jej realizacja zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych, we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce. Działania w 2018 roku, są traktowane jako pierwszy krok do wzmacniania Autorytetu, a mają być rozwijane w przyszłości.

Generalna idea kampanii to odbudowanie i wzmocnienie w naszym społeczeństwie autorytetu rodzica i nauczyciela.

W ramach umowy z Ministerstwem Sprawiedliwości  projekt  ten  realizuje  Fundacja Wspomagająca Wychowanie “Archezja” .

Zachęcamy Państwa (rodziców) do obejrzenia 3 krótkich (3-5 min.) filmów pt. Obojętny, Tyran oraz Mistrz. Ilustrują one 3 rodzaje relacji pomiędzy rodzicem, a dzieckiem.

Poniżej link do filmów.

W roku 2018 przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Dla upamiętnienia tego święta nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przygotowali audycje słowno-muzyczne.

Pod przewodnictwem pana Michała Gomułki uczniowie należący do chóru zaśpiewali kilka patriotycznych pieśni. Mogliśmy sobie przypomnieć i zanucić takie utwory jak: Polska krew, Piechota, Polonez rycerski i kilka innych.

SP w Czernichowie