Wspólne śpiewanie kolęd jest jednym z najbardziej jednoczących zwyczajów świątecznych. Dlatego opiekunowie Samorządu Szkolnego postanowili zorganizować konkurs kolęd dla uczniów naszej szkoły. Pomysł ten został serdecznie przyjęty zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Uczniowie każdej klasy śpiewali kolędy, które dobrze znamy i kojarzą się nam z dzieciństwem i ciepłem domowego ogniska. Świąteczna atmosfera udzieliła się też widowni, która chętnie przyłączała się do kolędujących.

DSC04609m

 Konkurs_Kolęd_2018/2019

W komisji konkursowej zasiadali: z ramienia Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra Pietruszka, pani Małgorzata Pietrzak i panowie: Janusz Sroka, Michał Gomułka i ks. Jan Stołowski. Wszystkie grupy konkursowe zostały nagrodzone oklaskami i słodyczami. Dodatkowo klasa, która uzyskała pierwsze miejsce otrzymała dzień wolny od kartkówek i odpowiedzi. Jednak dla uczestników najcenniejsza była satysfakcja z udanego występu. 

 

Wyniki rywalizacji:

 

I miejsce – klasa IVb 

II miejsce – klasa VIb 

III miejsce – Va 

IV miejsce – Vb

 

SP w Czernichowie