XIII Gminny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Czernichowie

11 stycznia w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Czernichowie odbył się XIII Gminny Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych. Pomysł zorganizowania przeglądu narodził się blisko czternaście lat temu podczas opracowywania projektu Rzeczpospolita Internetow@. Pierwszy przegląd odbył się w styczniu 2007 roku i jako jedyny miał formę konkursu.


DSC04900Galeria

Jury wyłoniło wówczas zwycięzców, były to dzieci z Samorządowego Przedszkola w Czernichowie. Inna była także jego nazwa, był to Gminny Przegląd Jasełek. Impreza ta stała się tradycją naszej gminy i dlatego nikt już nie wyobraża sobie, żeby takiej atrakcji, dla uczniów oraz nauczycieli, mogło kiedyś zabraknąć.

Podczas tegorocznego przeglądu wystąpiło sześć grup. Byli to uczniowie z Nowej Wsi Szlacheckiej, Rybnej, Przegini Duchownej, Rusocic, Wołowic i oczywiście z Czernichowa. Nie zabrakło także naszych najmłodszych kolegów i koleżanek z Akademii Małych Tygrysków w Rybnej, których występy wzbudziły najwięcej emocji. Uczestników miało być więcej, jednak z powodu chorób niektórzy uczniowie nie dojechali. Na szczęście piękne występy, utalentowanych aktorów, nieco wynagrodziły nam nieobecność pozostałych .

Całe wydarzenie przebiegało bardzo sprawnie pod czujnym okiem dyrekcji i prowadzących. Przedstawienia odbywały się bez przeszkód i były naprawdę udane. Aktorzy bardzo starali się zadowolić publikę, co sądząc po rozbawieniu widowni i oklaskach, wyjątkowo im się udało.

Dzięki uprzejmości Dyrekcji naszej szkoły, dla każdej placówki biorącej udział w przeglądzie, była przygotowana pamiątka oraz dyplom. Natomiast bez pomocy Wójta Gminy Czernichów, Pana Szymona Łytka, który zapewnił uczestnikom transport do Czernichowa i z powrotem oraz naszej Szkolnej Spółdzielni Uczniowskiej, która ufundowała poczęstunek dla wszystkich, przegląd z pewnością nie byłby tak udany. Swoją obecnością zaszczycili nas szczególni goście. Młodych aktorów podziwiali: dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie, pani Ewa Pajor, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przegini Duchownej, pani Ewelina Tomska, sołtys Czernichowa, pan Tomasz Choroszy, dyrektor Krakowskiego Banku Spółdzielczego o/Czernichów, pani Zofia Kamińska, pani Renata Woźniak z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, przewodniczący Rady Gminy, pan Zbigniew Kędzierski, starszy inspektor Urzędu Gminy, pani Dorota Machaczka i radna Gminy Czernichów, pani Bożena Dudek.

Mamy nadzieję, że ta coroczna tradycja będzie kontynuowana, bo dostarcza rozrywki, ale również ogromnych wzruszeń wszystkim uczestnikom imprezy.

 

 

SP w Czernichowie