Od wielu lat w naszej szkole możemy podziwiać koncerty muzyków z Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Artyści zabierają nas w fascynującą podróż do krainy muzyki i tradycji. W grudniu mogliśmy usłyszeć prelekcje o zwyczajach bożonarodzeniowych i zanurzyć się w atmosferze świąt.

Natomiast lutowe spotkanie z artystami dotyczyło historii czardasza, tańca pochodzenia węgierskiego, który został przyjęty i spopularyzowany przez Romów. Szczególną uwagę widzów zwrócił skrzypek, który w zabawny sposób odegrał jeden z utworów.

Do końca roku szkolnego czekają nas jeszcze cztery spotkania, m.in. o Stanisławie Moniuszce, Italii i Ameryce, na pewno będą równie fascynujące i pouczające, co pozostałe.

Zapraszamy na koncerty artystów z filharmonii, którzy zabiorą nas w muzyczną podróż dookoła świata.

Filharmonia2 m

Galeria

SP w Czernichowie