W środę 13.02.2019 r. odbył się etap szkolny XI Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Konkurs organizuje pani Agnieszka Kańka – nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Rusocicach. W I etapie konkursu udział wzięli chętni uczniowie z klas 5-8. Trzy najlepsze osoby z etapu szkolnego zakwalifikowały się do etapu gminnego. W teście można było zdobyć 40 punktów rozwiązując zadania zamknięte. W naszej szkole najlepsi okazali się: Anna Marchewka (39 pkt.), Dominika Dela (37pkt.) i Jan Kopacz (37 pkt.). II etap odbędzie się w Szkole Podstawowej w Rusocicach 28.03. Uczestnicy zmierzą się z uczniami ze szkół z naszej gminy. Sprawdzana będzie znajomość języka angielskiego oraz lektury anglojęzycznej „Seasons and Celebrations” Jackie Maguire.

 

Gratulujemy świetnych wyników i życzymy powodzenia w drugim etapie!

 

SP w Czernichowie