Uczniowie klas 1-3 w ramach zajęć z wychowania fizycznego wyjeżdżają raz w tygodniu na basen. Zajęcia odbywają się w Piekarach w Zespole Sportowo- Rekreacyjnym „Radosna Nowina 2000”.  Zajęcia na basenie pozwalają dzieciom oswoić się z wodą oraz zdobywać nowe umiejętności ruchowe.

IMG 20190319 095531 basen 1

Pływanie zapobiega wadom postawy oraz podnosi sprawność ruchową. Kształtuje także cechy motoryczne takie jak szybkość, koordynację ruchową, wytrzymałość i siłę. Podczas zajęć dzieci uczą się podstawowych technik pływania, a ćwiczenia z różnymi przyborami wpływają na ich atrakcyjność. Ćwiczenia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów pływania. Uczniowie mają możliwość przystąpienia do egzaminu na Kartę Pływacką.