9 maja 2013 r. w ZPO Czernichów odbył się III Gminny Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów.

Celem tego konkursu było :
- rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród młodzieży,
- doskonalenie, popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów gimnazjów,
- upowszechnianie wiedzy z przedmiotu,
- wyłonienie najbardziej uzdolnionych matematycznie uczniów na terenie gminy,
- stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia i porównania posiadanego poziomu wiadomości i umiejętności matematycznych,
- rozwijanie współpracy pomiędzy gimnazjami.

9 czerwca na szkolnym boisku ZPO w Czernichowie odbyła się doroczna impreza plenerowa „Święto Szkoły”. Goście, którzy licznie przybyli na wspólną zabawę, mieli okazję uczestniczyć w szeregu atrakcji przygotowanych dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycieli, dyrekcji i innych pracowników szkoły.

W dniu 17 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły z Gminy Czernichów oprócz szkoły w Czułówku.
Naszą szkołę reprezentowali:
- Natalia Hajto z kl. VI,
- Dominika Saczka z kl. V b,
- Michał Zabiegaj z kl. VI.

W dniu 29 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Przegini Duchownej odbył się VI Gminny Konkurs Matematyczny. Naszą szkołę reprezentowali:
Gabriela Miś kl. VI
Dominik Marchewka  kl. VI
Paweł Zabagło  kl. Va.
Najlepiej zaprezentował się najmłodszy uczestnik Konkursu - Paweł Zabagło, który zajął IV miejsce.
Gratulujemy licząc, że za rok będzie jeszcze lepiej.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na świecie od 1970 roku a w Polsce od 23 lat. Jest to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną. Celem ich jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie, zachęcanie ludzi do działań chroniących środowiska oraz pokazujących jak można szanować Ziemię, unikać śmieci a także je segregować.

26 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Czułówku odbył się III Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3.Tegorocznym tematem była twórczość Juliana Tuwima, hasłem przewodnim „Dzieci w hołdzie Tuwimowi”.

21 marca – pierwszy dzień wiosny uczniowie „małej szkoły” uczcili szczególnie i wyjątkowo. Postanowiliśmy w tym dniu przypomnieć wszystkim o konieczności zdrowego odżywiania, zwłaszcza o tym, jak niezbędne w codziennej diecie są pełne witamin warzywa i owoce. Wiosna tego roku wyjątkowo się spóźnia i w ten czas tym bardziej musimy pamiętać, jak ważne dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania są witaminy.
Nasza szkoła realizuje program „Owoce w szkole”, dzięki któremu nasi najmłodsi uczniowie regularnie, nieodpłatnie otrzymują porcje zdrowych warzyw, owoców bądź soków.

Krakowska Matematyka 2012/2013 to dwuetapowy konkurs dla uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych województwa małopolskiego organizowany przez Krakowski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Temat tegorocznej edycji konkursu to: „Matematyka i inne nauki w Krakowie”.

8 grudnia 2012 roku odbył się w naszej szkole I etap V Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Konkurs organizowała pani Agnieszka Kańka – nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Rusocicach.
W I etapie konkursu udział wzięli chętni uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej. Trzy najlepsze osoby z etapu szkolnego przeszły do etapu gminnego. W naszej szkole najlepsi okazali się chłopcy z klasy 6: Michał Zabiegaj (36 pkt.), Dominik Marchewka (32 pkt.) oraz Jan Grzywa (28 pkt.) Maksymalnie można było zdobyć 39 punktów.

Uczennica naszej szkoły Joanna Kuś może pochwalić się dużym osiągnięciem sportowym. Została wicemistrzynią Polski w futsalu. Mistrzostwa odbyły się 9-10 lutego 2013 r. w Siemiatyczach. Do rywalizacji o mistrzowski tytuł przystąpiły 4 zespoły.

W dniach 4-5 lutego 2013 roku rozegrane zostały gminne zawody w tenisie stołowym szkół podstawowych i gimnazjum. Bardzo dobrze wypadli w nich uczniowie naszej szkoły. Pierwsze miejsca zdobyliśmy w grze pojedynczej chłopców szkół podstawowych i dziewcząt gimnazjum oraz grze drużynowej chłopców szkół podstawowych.

SP w Czernichowie