21 marca – pierwszy dzień wiosny uczniowie „małej szkoły” uczcili szczególnie i wyjątkowo. Postanowiliśmy w tym dniu przypomnieć wszystkim o konieczności zdrowego odżywiania, zwłaszcza o tym, jak niezbędne w codziennej diecie są pełne witamin warzywa i owoce. Wiosna tego roku wyjątkowo się spóźnia i w ten czas tym bardziej musimy pamiętać, jak ważne dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania są witaminy.
Nasza szkoła realizuje program „Owoce w szkole”, dzięki któremu nasi najmłodsi uczniowie regularnie, nieodpłatnie otrzymują porcje zdrowych warzyw, owoców bądź soków.

 

W pierwszy dzień wiosny uczniowie przyszli do szkoły w barwnych strojach owoców i warzyw. Do tego wydarzenia przygotowywali się od wielu dni, bowiem prócz wymyślenia przebrania każdy uczeń miał za zadanie przygotować dla kolegów kilka najważniejszych informacji o wybranym przez siebie warzywie czy owocu.
Każda klasa otrzymała list od Pani Wiosny, wykonała jej portret, wymyśliła wierszyki-rymowanki odpędzające zimę, witające wiosnę.
Rozwiązano wiele zagadek o tematyce warzywno – owocowej, także krzyżówkę.
Wszyscy świetnie się bawili. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

SP w Czernichowie