Krakowska Matematyka 2012/2013 to dwuetapowy konkurs dla uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych województwa małopolskiego organizowany przez Krakowski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Temat tegorocznej edycji konkursu to: „Matematyka i inne nauki w Krakowie”.


Honorowy Patronat nad konkursem sprawowali:
Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa,
Jerzy Miller - Wojewoda Małopolski,
Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego,
Aleksander Palczewski - Małopolski Kurator Oświaty
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie po raz drugi. Do międzyszkolnego etapu zakwalifikował się Paweł Zabagło uczeń kl. 5a.  Znamy już wyniki tego konkursu. Co prawda nie jesteśmy jeszcze wśród  20 najlepszych matematyków, ale nasz wynik też nie jest zły. Sam udział to też wyróżnienie i zaproszenie dla Pawła i innych uczniów naszej szkoły do udziału w różnych konkursach  matematycznych. Najbliższy z nich to KANGUR. Już 21 marca.

SP w Czernichowie