8 grudnia 2012 roku odbył się w naszej szkole I etap V Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Konkurs organizowała pani Agnieszka Kańka – nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Rusocicach.
W I etapie konkursu udział wzięli chętni uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej. Trzy najlepsze osoby z etapu szkolnego przeszły do etapu gminnego. W naszej szkole najlepsi okazali się chłopcy z klasy 6: Michał Zabiegaj (36 pkt.), Dominik Marchewka (32 pkt.) oraz Jan Grzywa (28 pkt.) Maksymalnie można było zdobyć 39 punktów.

Przygotowania do II etapu konkursu nie były takie proste, gdyż trzeba było powtórzyć poznane słownictwo, zagadnienia gramatyczne, a także przeczytać lekturę „London” John Escott – oczywiście w języku angielskim.
28 lutego 2013 w Szkole Podstawowej w Rusocicach był II etap konkursu. Udział wzięły szkoły z całej gminy – Rusocice, Kamień, Nowa Wieś Szlachecka, Rybna, Wołowice, Przeginia Narodowa oraz Czernichów.
Reprezentanci naszej szkoły spisali się doskonale – zajęli pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SP w Czernichowie