Dnia 28 listopada odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Wzięło w nim udział aż 52095 uczestników z całej Polski. Z woj. małopolskiego swoich 4515 kandydatów zgłosiły 123 szkoły, w tym Szkoła Podstawowa w Czernichowie. Z gimnazjum udział wzięły w nim udział 4 osoby, a ze szkoły podstawowej 9 osób. Najwięcej, bo 5 osób zgłosiło się z klasy 4.

Było o co walczyć. Do wygrania były wspaniałe nagrody o łącznej wartości 203150 zł. Do głównej nagrody tym razem zabrakło, ale troje uczniów naszej szkoły może się pochwalić bardzo dobrym wynikiem. Tomasz Maczek uzyskał 102,5 pkt. i dało mu to 31. miejscem w województwie, Paulina Kosek otrzymała 106, 5 pkt. (55. miejsce), a Paweł Zabagło zdobył 107,5 (77. miejsce).
Konkurs wypadł bardzo dobrze, uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!