9 czerwca na szkolnym boisku ZPO w Czernichowie odbyła się doroczna impreza plenerowa „Święto Szkoły”. Goście, którzy licznie przybyli na wspólną zabawę, mieli okazję uczestniczyć w szeregu atrakcji przygotowanych dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycieli, dyrekcji i innych pracowników szkoły.

Wielki aplauz wywoływały występy uczniów prezentujących swe talenty w zakresie śpiewu, tańca, recytacji i …. dobrego humoru. Ze szczególną sympatią widownia witała maluszki z klas najmłodszych, które pięknie zaprezentowały się w tradycyjnym polonezie, piosenkach i wierszach z inscenizacjami oraz układach tanecznych. Nie zawiódł oczekiwań występ chóru szkolnego, nagrodzony gromkimi brawami.  Bardzo widowiskowa była też prezentacja par tanecznych prowadzonych przez pana Sławomira Turskiego. Salwy śmiechu wywoływały skecze przygotowane przez Kabaret Samorządu Uczniowskiego, podziw wzbudziły gimnazjalistki, wykonując brawurowo kilka piosenek w języku angielskim, a występy uczniów zakończyła grupa raperów z klasy czwartej.

Imprezie towarzyszyły stoiska kiermaszowe, gdzie można było wziąć udział w loterii fantowej, po bardzo atrakcyjnej cenie kupić sadzonki roślin przygotowane przez uczniów, podziwiać i próbować z fantazją udekorowane babeczki, przygotowane na konkurs kulinarny, a także kupić ciekawe książki. Na jednym ze stoisk przygotowano wystawę rękodzieła, gdzie uwagę zwracały przepiękne hafty, koronki, a zwłaszcza tradycyjne stroje krakowskie, z elementami charakterystycznymi tylko dla okolic Czernichowa. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa modeli pana Tomasza Choroszego.

Dodatkowymi atrakcjami były bardzo ciekawe filmy z motocyklowych wypraw do Afganistanu, Maroka, a także za koło polarne. Był też „Kącik zdrowego człowieka”, gdzie można było zmierzyć sobie ciśnienie i uzyskać różne porady dotyczące zdrowego stylu życia i „Kącik świetlicowy”, gdzie można było rozegrać partyjkę warcabów lub na przykład zbudować coś z klocków. Dzieci licznie oblegały trampolinę i basenik z kulkami oraz chętnie uczestniczyły w zabawach i konkursach. Można było także posilić się kiełbaską z grilla lub zjeść pyszne ciasto czy inne łakocie sprzedawane przez Spółdzielnię Uczniowską.

Imprezę zakończył występ gości specjalnych: Olka Sikory (www.facebook.pl/sikora.olek) oraz niedawnego absolwenta szkoły Jakuba Hajto z zespołem.

 

 

SP w Czernichowie